Dziś jest wtorek, 07.12.2021, imieniny Marcina, Ambrożego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Celestyny » Aktualności » W Celestynach smacznie i zdrowo

W Celestynach smacznie i zdrowo

Słodkie wypieki

W 2020 r. dobiegła końca budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach, ale ze względu na sytuacje pandemiczną obiekt przez ponad rok niedostępny był dla potencjalnych użytkowników.

W sobotę 29 maja 2021 r. udało się zorganizować spotkanie z cyklu kilkunastu warsztatów kulinarnych pn.: „W Celestynach smacznie i zdrowo”. Warsztaty te adresowane są dla wszystkich chętnych mieszkańców wsi Celestyny, a ich celem jest wzmacnianie samodzielności i kompetencji w zakresie przygotowania potraw z wykorzystaniem różnorodnych produktów. Jedną z największych zalet warsztatów będzie integracja międzypokoleniowa i dzielenie się swoimi doświadczeniami. Osoby starsze przekażą młodym stare receptury i sposoby przygotowania tradycyjnych potraw, młodzi natomiast pokażą swoje umiejętności kulinarne w oparciu o nowatorskie przepisy. Uczestnicy warsztatów wzbogacą również swoją wiedzę na temat sposobu serwowania i dekorowania potraw oraz nakrywania stołu.

W warsztatach uczestniczyło kilkanaście osób, a ich tematem był wypiek ciast i ciasteczek. W nowej i w pełni wyposażonej kuchni panie z łatwością przygotowały ogromną ilość maślanych ciastek i babki. Wspólne pieczenie zakończyła degustacja.

Małgorzata Przygońska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności