Dziś jest poniedziałek, 05.06.2023, imieniny Waltera, Bonifacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Celestyny » Aktualności » Czekoladowe spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Celestynach

Czekoladowe spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Celestynach

Trzy osoby w kuchni mieszające płynną czekoladę

Dnia 25.09.2021r. w Świetlicy wiejskiej w Celestynach, odbyły się kolejne warsztaty kulinarne. Było to już piąte spotkanie, którego tematem były „czekoladowe desery”. W warsztatach wzięło udział 16 osób (z gośćmi i dziećmi ponad 20), w różnych przedziałach wiekowych. Panie przygotowały i upiekły bardzo smaczne piernikowo-czekoladowe ciasteczka, Paul Mitchell posiadający „Certificate of Chocolate Taster”, czyli: tytuł stanowiący go sommelier czekolady, z zakupionych wcześniej produktów sporządził pyszną czekoladę w postaci półpłynnej masy podanej w cienkich szklankach przyozdobionych wianuszkiem białego cukru, zwłaszcza ta czynność cieszyła się szczególnym zainteresowaniem, a konsumpcja już niejako z natury była szczególnie miłym doznaniem.

            Podczas degustacji czekolady i ciasteczek wiele rozmawiano, trwała wymiana poglądów, wspomnień, dawnych i obecnych zwyczajów, a wszystko to odbywało się w bardzo miłej atmosferze.

            Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17.00 i trwały ponad trzy godziny. Ostatni uczestnicy opuścili świetlicę przed godziną 21.00.

                                                                                              Andrzej Toms

GALERIA


Pozostałe aktualności