Dziś jest poniedziałek, 05.06.2023, imieniny Waltera, Bonifacego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Celestyny » Aktualności » Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Celestynach

Uroczyste przecięcie wstęgi podczas otwarcia świetlicy wiejskiej w Celestynach

Dnia 11.09.2019 roku w sołectwie Celestyny w Gminie Malanów, odbyło się uroczyste otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.

         W uroczystości wzięli udział: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy Karol Płóciennik, proboszcz malanowskiej parafii ks. Prałat Stanisław Płaszczyk, radni, sołtysi, przedstawiciele Urzędu Gminy, wykonawca inwestycji Karol Kuszczyński, oraz sołtys, rada sołecka i mieszkańcy sołectwa Celestyny.

         Po powitaniu przez sołtysa wszystkich przybyłych na uroczystość gości, nastąpiło wspólne symboliczne przecięcie wstęgi przez Pana Marszałka, Wójta, Przewodniczącego rady Gminy, księdza Prałata i sołtysa, po czym ks. Prałat dokonał poświęcenia świetlicy oraz terenu rekreacyjno-zabawowego.

         Wewnątrz świetlicy, nastąpiły okolicznościowe przemówienia i podziękowania. Sołtys krótko przedstawił historię jej budowy i podziękował wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Pan Marszałek Krzysztof Grabowski docenił determinację sołectwa w dążeniu do celu, a także zwrócił uwagę na to, jak bardzo istotne są takie inwestycje – zwłaszcza w procesie integracji sołeckich społeczności. Pozostali goście również wyrazili swą aprobatę i uznanie, składając także stosowne życzenia mieszkańcom Celestyn. Po wręczeniu sołtysowi prezentów przystąpiono do wspólnego posiłku, tocząc wiele ciekawych rozmów w przyjaznej atmosferze.

         Po paru godzinach, dostojni goście zaczęli się żegnać i uroczystość powoli zmierzała ku końcowi.

         W imieniu własnym i mieszkańców Celestyn, jeszcze raz składam gorące podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się o budowy naszej świetlicy. Zwłaszcza Panu Marszałkowi oraz Panu Wójtowi i Radzie Gminy Malanów z Panem Przewodniczącym na czele, bez których ta inwestycja nie mogłaby powstać, a tak, stworzono nam warunki niezbędne do właściwego funkcjonowania sołectwa.

 

                                                         Sołtys sołectwa Celestyny Andrzej Toms

Galeria


Pozostałe aktualności